KARL XII:S FÄLTBIBEL. Biblia, thet är all then Helga skrift på swensko, Stockholm 1709.

KARL XII:S FÄLTBIBEL. Biblia, thet är all then Helga skrift på swensko, efter konung Carl then tolftes befalning... Stockholm (H. Keysers enkio) 1709.
Helfranskt skinnband från 1700-talets första hälft med upphöjda ryggbind och präglad samt förgylld dekor. I senare box.

Skador, slitage, renoverad, ej genomgången.

Lähtöhinta
2 000 SEK