SOFFBORD, "modell 1020", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Rund skiva på tredelad fot, svängda ben. Diameter 90, höjd 59 cm.

Blekt. Bruksslitage, fläckar, repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK