MATSKED, förgyllt silver, Andreas Kinberg, Borås 1766 samt GAFFEL, förgyllt silver. Vikt ca 106 g.

Gammalsvensk modell. Båda graverade med Carl XII's monogram. Längd 19 och 20 cm.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK