TESERVIS, 7 delar, porslin, bla M.S Kuznetsov, Ryssland, omkring 1900.

Floral dekor. Delvis förgylld. 6 tekoppar med fat samt tekanna. Tekanna märkt undertill.

Bruksslitage. Sliten dekor. Sprickor bla på tekannans pip.

Lähtöhinta
2 500 SEK