STOL, gustavianskt provinsarbete, 1700-talets andra hälft.

Delvis målad. Genombruten rygg. Skuren dekor. Lös stoppad sits. Kopplade ben.

Kraftigt färgbortfall. Torrsprickor och lagningar i bl a ryggbricka. Repor och märken. Förstärkt.

Lähtöhinta
2 000 SEK