MATBORD, 1900-talets andra hälft.

Senare målning och skivor. Tudelat. Raka avsmalnande ben med hjultrissor av mässing. Sex senare iläggsskivor à 59 cm vardera. Längd 154. Bredd 144. Höjd 77 cm. Total längd inkl. skivor tot ca 510 cm.

Repor och märken.

Lähtöhinta
15 000 SEK