573132

CIGARETTETUI, guld 18K, Heikki Kaksonen, företaget H.Kaksonen Oy, Helsingfors 1941. Vikt ca 286 gram.

Rektangulärt med randad dekor, 9 x 7,5 cm.

Slitage, enstaka repor.

Lähtöhinta
60 000 SEK