SKRIVBORD, Louis XV-stil, modern tillverkning

Fanerat med bl a mahogny. Svängd skiva, delvis klädd med brun galon, svängda ben. I sargen tre lådor. Rikliga mässingsbeslag och lister. Längd 175, bredd 97, höjd 79 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fanérskador, fanérbitar saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK