LAMPFÖTTER, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.

Unsprungligen urnor. Dekor i underglasyrblått i form av växtornament. Balusterformade. Monterade på socklar. Höjd 52 cm (inkl sockel och belysningssockel).

Nagg, repor, smärre sprickor.

Lähtöhinta
3 000 SEK