BIBLIOTEKSBORD, England, 1800-talets andra hälft.

Ek. Skinnklädd skrivskiva. En låda i gavel. Kopplad benställning. Rikligt skuren dekor. Daterat AJF 1883. Längd 148. Bredd 78. Höjd 78 cm.

Fläckad skrivskiva. Fanerskador, bitar saknas. Repor och märken.

Lähtöhinta
5 000 SEK