Ingrid Atterberg

(Ruotsi, 1920-2008)
Ingrid Atterberg
(Ruotsi, 1920-2008)

VAS, lergods, "Spiral" Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby, 1950-tal.

Spiralformad dekor. Höjd 55 cm.

Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet