PALL, "LC7", Le Corbusier, Pierre Jeanneret och Charlotte Perriand, Cassina.

Kromad underrede samt sits i skinn. Märkt i godset. (Ursprungligen en fåtölj, armlänen bortskruvade).

Slitage, repor, saknar armlän.

Lähtöhinta
2 000 SEK