JORDGLOB, Norstedts Jordglob, tidigt 1900-tal.

Fotplatta med kompass. Höjd 60 cm.

Slitage. Fot med repor och märken. Några mindre skador på globens ytskikt.

Lähtöhinta
2 000 SEK