VÄGGRELIEF, 2 st, keramik, bla Gmundner Keramik, Österrike, omkring 1900-talets mitt.

Kvinnoansikten. En stämpelmärkt "Gmundner Keramik". Höjd 26 respektive 29 cm.

Ytslitage, enstaka repor, smärre fläckar och obetydliga färgbortfall. En med lagning samt nagg på baksida.

Lähtöhinta
1 500 SEK