MAJONGSPEL, Kina, 1900-talets första hälft.

Spelmarker i ben. Låda med utdragslådor. Beslag i mässing. Lådans längd ca 24, bredd ca 15,5, höjd ca 13,5 cm.

Slitage, repor och märken/mindre stötskador.

Lähtöhinta
2 000 SEK