SKRIVBYRÅ, Karl Johan, 1800-tal.

Fanérad i björk med svärtade detaljer. Nedtill tre lådor. Upptill nedfällbar låda med skrivinredning. Längd 112, bredd 53 och höjd 105 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanérskador. Sprickor. Repor och rispor. Skadade knoppar. Kompletterad. Avainet sisältyvät.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift ursprungligen från Krusenbergs gods.

Lähtöhinta
5 000 SEK