TAKLAMPOR, ett par, "Globo ring", Uno & Östen Kristiansson, Luxus, 1970-tal. Höjd ca 42 cm.

Kupor i färgad plast. Med skärm i lackväv. Diameter ca 32 cm.

Sedvanligt ytslitage, ej funktionstestade.

Lähtöhinta
2 000 SEK
 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

277. Carl-Axel Acking, a pair of brass wall lamps, model "5019", Bröderna Malmströms metallvarufabrik, Malmö 1940s-50s.
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
22 000 SEK