SÄNGBORD, ett par, Halvdan Pettersson Möbelfabrik Tibro, 1900-talets andra hälft.

Skivor i mahogny och ben i bok. Dekorspikad läderimitation. En etikettmärkt. Diameter 37, höjd 55 cm.

Bruksslitage, märken, repor och fläckar. Läderimitation släppt något på en låda.

Muut tiedot

Se även nummer 576415.

Lähtöhinta
3 000 SEK