KAFFESERVIS, 22 delar, "Tranquebar", fajans, Alumina för Royal Copenhagen, Danmark. 1900-talets mitt.

Blå dekor. 6 kaffekoppar med 5 fat, 6 assietter, 6 askfat, 2 kakfat, sockerskål samt gräddkanna. Större kakfat, diameter 33 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK