SKÅP, sengustavianskt, omkring år 1800.

Bemålat trä. Tvådelat. Slagluckor med räfflad dekor. Två skåp med bakomliggande hyllinredning samt skedhylla. Två lådor. Total längd 112, bredd 46, höjd ca 220 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Mindre skador och sprickor. Något vingligt. Renoverat och kompletterat, bl a senare bemålat.

Lähtöhinta
6 000 SEK