SPEGEL, Erik Höglund, Eriksmålaglas, Eriksmåla. 1900-talets andra hälft.

Furu. Inpressad dekor av cirklar. Brännstämplad. Dokumentation medföljer.106 x 53 cm.

Smärre slitage. Torrsprickor.

Näyttelyt

Möbelmässan i Stockholm, 1967.

Lähtöhinta
1 500 SEK