BRICKBORD, 1900-talets andra hälft.

Lös bricka i mässing med egyptiserande dekor. Fällbart underrede i betsat trä med mässingskodda fötter. Diameter 67 cm, höjd 50 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Underrede med en spricka samt lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK