SUPSKED, silver, otydlig mästarstämpel, möjligen Axel Johan Limnell (1732-1775), Växsjö, vikt 32 gram.

Delvis förgylld, uppåt avsmalnande skaft avslutat av blomknopp. Längd ca 14 cm.

Bruksslitage, bucklor, knopp med skador.

Lähtöhinta
4 000 SEK