SYBORD, 1800-talets andra hälft.

Valnöt och mahogny. Uppfällbar lock med bakomliggande syinredning. En låda. Beslag av mässing. Svarvad och skuren dekor. Kopplad benställning. Längd 50. Bredd 43. Höjd 76 cm. Nyckel finns.

Slitage. Något solblekt skiva. Repor och märken. Torrsprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK