Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

STOLAR, 1 par snarlika, gustavianska provinsarbeten, sent 1700-tal.

Senare målning. Genombruten rygg med spjälknippe. Lös stoppad sits. Kopplade ben.

Delvis framtagen originalmålning. Instabila. Repor och märken. Färgbortfall. Något avslag.

Lähtöhinta
2 000 SEK