SKRIVBORD, allmoge, Rensjö, Hälsingland, 1800-talets andra hälft.

Rak form med uppsats. Rektangulär skiva, på nedåt avsmalnande ben. Dekor av bland annat flankerande porträtt. Längd ca 91, bredd ca 74, höjd ca 80-103

Slitage, repor och märken/mindre stötskador. En låda med skador.

Lähtöhinta
5 000 SEK