POTTSKÅP, 1800/1900-tal.

POTTSKÅP, 1800/1900-tal.

Bemålat trä. Skåp med parställda luckor samt två lådor. Längd 56, bredd 31, höjd 79 cm.

Bruksslitage, skador, sprickor, fläckar och färgbortfall. Renoverat, kompletterat och omarbetat, bl a senare bemålat. Luckor med glipa. Hål i rygg.

Lähtöhinta
2 000 SEK