TAKLAMPA, "Sistrah-pendel", Otto Müller, Sistrah-Licht, Megaphos. 1900-talets första hälft. Höjd ca 55 cm.

Vit glaskupa, förkromad metall. Glaspupan märkt Megaphos. Diameter ca 45 cm.

Slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK