SÄNGBORD, ett par, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Bodafors, 1962.

Vitlackerad. Rund skiva med sarg. En låda var. Stämpelmärkta. Längd 54, bredd 47, höjd 57 cm.

Ställvis slitage. Repor och enstaka stötmärken.

Lähtöhinta
1 500 SEK