579931

Elis Bergh

(Ruotsi, 1881-1954)
Elis Bergh
(Ruotsi, 1881-1954)

LOCKASKAR, 2 st, Elis Bergh, Kosta, art deco, 1935, signerade.

Svagt gröntonat glas med slipad rand dekor. Åttakantig form, lock i tenn. Signerade B 747 respektive Kosta 1935 B 747. Ca 9,5 x 9,5 respektive 20 x 6,5, höjd ca 4 cm.

Repor, ett nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK