PARTI SILVER, 10 delar, bland annat, C G Hallberg, Stockholm, främst 1900-talets första hälft. Tot ca 714 g.

Fyra bägare av konisk form, invändigt förgyllda, höjd 6,5-17,5 cm, sex skålar däribland två med fransig kant, diameter 16,5-9 cm.

Bruksslitage, smärre repor, anlöpning, ställvis förlust av förgyllning.

Lähtöhinta
2 000 SEK