FAT, 3 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal.

Underglasyr blå dekor med landskap, diameter 21 cm. Dekori famille rose med blommor och girlander, diameter 23 cm. Mingtyp, dekor i blått, diameter 26 cm.

Sprickor. Ett fat lagat. Något glasyrslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK