JORDGLOB, Dr. Krauses Handels- och Samfärdsglob, utgiven av Paul Räth, Leipzig, 1900-talets första hälft.

Fot i svärtat trä med inbyggd kompass. Höjd ca 65 cm.

Bruksslitage. Färgbortfall. Fläckar och märken. Kompass fungerar ej.

Lähtöhinta
1 500 SEK