BOKSKÅP, omkring 1800-talets mitt.

Fanerat i mahogny. Glasade skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Hyllplan med textilklädsel. Skåpsdörrarnas insida med bemålning. Längd 93 cm, bredd 33 cm, höjd 184 cm.

Bruksslitage. Märken, repor och fläckar. Sprickor, skador och lagningar. Trä ställvis något slaget. Renoverat och kompletterat.

Lähtöhinta
8 000 SEK