MATSERVIS, 51 delar, porslin, "Josephine" Rosenthal, 1900-talets mitt.
14 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 10 entré tallrikar, 9 assietter, 5 uppläggningsfat, terrin samt såsskål. Mattallrikarnas diameter 25,5 cm.
Bruksslitage. Några med mindre krackelyr.