Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

AFFÄRSDISK, art déco, 1920/30-tal.

Rak form med den övre delen med glasade sidor. Utdragslådor samt skjutdörrar. Senare monterad elektrifiering. Längd ca 100, djup ca 45, höjd ca 89 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre stötmärken. Senare bemålad. Senare monterad elektrifiering, denna dock gammal. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK