KUNGLIGT BOKVERK, DROTTNING SOPHIA AV SVERIGE, 4 volymer, The History of Modern Europe, 1-4, London 1842.

Samtliga titelblad stämplade med Drottning Sophias krönta S.
Samtida engelska helband av skinn, präglad och förgylld ryggdekor, titelfält i rött.

Slitage,obetydliga ytskador på bokbanden, ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
3 000 SEK