Art Déco

Art Déco

SKÄNK, art deco, 1930/40-tal.

Bland annat bonad björk. Två dörrar i fronten med reliefdekor i from av blommor. Bredd 152 cm, djup 50 cm, höjd 73 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor, slitage på skivan, troligen senare lackad skiva. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK