BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Rak form med avfasade hörn med kannelering. Utdragslådor, beslag i mässing. Längd ca 85, djup ca 48, höjd ca 86 cm.

Slitage, repor och mindre stötskador. Renoverad och kompletterad, bland annat senare bemålning och beslag. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK