STOLAR, 6 st snarlika, Thonettyp, 1900-talets början.

Betsat böjträ i bok, rund plywoodsits, fyra med präglad dekor, två med borrade hål i mönster. Öglerygg. En märkt Fischel, en Mazowia.

Slitage, färgbortfall, smärre bristningar, fläckar. Avvikande sitsar.

Lähtöhinta
2 500 SEK