KRÄFTSKÅL, porslin, med BESTICK, 2 delar, sannolikt Tyskland, 1900-talets mitt.

Skål med reliefdekor av kräftor och snäckor. Diameter 26 cm. Bestick med kloformade skaft, längd 28 cm.

Några smärre repor. Metallsarg med fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK