KABARET, porslin 7 delar, lackask, Japan, 1900-talets första hälft.

Dekor av tranor vid Fuyama. Svart lackask med dekor av fåglar och bambu. Diameter 32 cm.

Ask med slitage. En skål med kantnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK