BORDSLAMPA, patinerad metall, CG Hallberg, 1900-talets första hälft.

Rund fot med pärldekor. Märkt. Total höjd ca 61 cm.

Ej funktionstestad. Någon repa. Något lös lampsockel. Skärm med hårt slitage och hål.

Lähtöhinta
1 500 SEK