ALEXANDER POPE, Essai sur L`Homme, poëme philosophique, Strasbourg 1762.

Med graverad titelplansch, helband i skinn med präglad och förgylld dekor, pärmarna med adligt kontinentaleuropeiskt vapen.

Slitage, spår an insektsanrepp, ej genomgången.

Lähtöhinta
1 500 SEK