Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

BORD, rokoko, 1700-tal.

Svängd form med konturerad kant. Utdragslåda. Rik målad kinesiserande dekor. Längd ca 126, djup ca 62, höjd ca 82 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre renovering och komplettering, bland annat senare bemålad samt lagning vid låda.

Lähtöhinta
4 500 SEK