ANTOINE DANCHET, 4 vol, Theatre de M. Danchet, I-IV, Paris 1751-

Första volymen med porträttplansch av författaren. Helband av rött skinn med präglad och förgylld dekor, förgyllda snitt.

Slitage, fläckar, smärre skador på bokbanden. Ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Vapenexlibris.

Lähtöhinta
3 000 SEK