SPEGEL, sengustaviansk/Karl Johan, 1800-talets första del.

Rektangulär form. Kröndekor med parställda fabeldjur. Höjd 95 cm.

Sedvanligt slitage. Senare bronsering och glas (glas med mindre fläckar). Sprickbildning. Mindre lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK