SALONGSGRUPP, 7 delar, Ny-Louis seize, 1800-talets senare del.

Valnöt, delvis fanerat. Bord med kopplade ben. Längd 115, bredd 60, höjd 72 cm. Fyra stolar samt två karmfåtöljer med skulpterade ryggkrön, medaljongmönstrad klädsel och djuphäftade ryggar.

Bruksslitage, ställvis blekt, nötmärken. Några sprickor, mindre skador, lagningar och fläckar. Renoverade och kompletterade.

Alkuperä - Provenienssi

Mälsåker slott.

Lähtöhinta
4 000 SEK