MATSALSBORD, England, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Fyrdelad pelarfot med fotavslutningar av mässingshylsor. Nedfällbara stödben. Tre iläggsskivor varav en med sarg à 60 cm vardera. Bordets längd 130. Bredd 90. Höjd 73 cm.

Smärre slitage, repor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK