KUNGLIGT SKRIVSTÄLL, KRONPRINSPARET GUSTAF ADOLF OCH MARGARETA, silver, AG. Dufva, Stockholm 1913. Silvervikt ca 675 g.

Mångkantigt med bågformad dekor, bläckhorn av slipat glas med silverlock, graverat spegelmonogram Gustaf Adolf-Margareta under svensk arvfurstekrona, längd 27, höjd 16 cm.

Slitage, repor, obetydliga slagmärken.

Lähtöhinta
5 000 SEK